Aktivity po veletrhu

Tato fáze veletržní účasti je stejně tak důležitá jako všechny předchozí, i když se může zdát, že úkol je splněn a už není třeba nic dělat. Nelze ji tedy podcenit!

Teprve v této fázi jsme schopni říct, zda účast splnila nastavené cíle, zda byla efektivní a využít kontaktů, které nám veletrh přinesl. Tuto fázi se vyplatí naplánovat před veletrhem, nikoliv až po. Ačkoliv se může zdát, že kvantita je důležitější jak kvalita kontaktu, v této fázi platí, že méně a pořádně je více. Roztřiďte si kontakty dle priorit.

K aktivitám po veletrhu také patří:
Demontáž expozice, zpáteční doprava a přeprava
Co s likvidovaným materiálem

Možná další veletržní účast
Jak se říká, na každém konci je pěkné to, že něco nového začíná. Platí to i u veletrhů. Sotva skončí jeden, měli byste začít plánovat a připravovat se na další. Pokud se tímto budete řídit, můžete si po vyhodnocení veletržní účasti s čistým svědomím říct, že jste pro úspěch své firmy udělali maximum a veletrh je pro vás efektivním nástrojem komunikace, stejně jako např. pro firmu Jack Daniels. „Společnost Jack Daniels uvedla na trh svou whiskey No. 7 v roce 1887, a to bez nějakého většího úspěchu. Ten přišel až po úspěšné účasti na veletrhu Worlds Fair v Saint Luis v roce 1904. Vyhrál zde zlatou medaili pro nejlepší whiskey na světě a od té doby patří k neznámějším a nejlepším značkám tohoto nápoje na světě. „