Novinky

PODPORA PRO PREZENTACI firem v zahraničí

13. listopadu 2013

Podpora pro prezentaci malých a středních firem v zahraničí

Ministerstvo půrmyslu a obchodu poskytuje dotaci pro české vystavovatele, kteří se účastní veletrhů v zahraničí. Na seznamu podporovaných výstav jsou v roce 2014 i Heimtextil, Ambiente, MusikMesse, Light & Building a Automechanika.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje prostřednictvím agentury Czech Trade dotační podporu pro vystavovatele na veletrzích během roku 2013 a 2014.

Cílem projektu je poskytnout zvýhodněné služby zaměřené na zvyšování konkurenceschop­nosti výrobků a služeb prostřednictvím společné účasti na vybraných specializovaných veletrzích a výstavách v zahraničí. Tato podpora je určena profesním (oborovým) organizacím a individuálním podnikům, zejména malým a středním.

Při splnění podmínek je možné získat dotaci až do výše 120 000 Kč (podle skutečných nákladů). Tuto dotaci mohou firmy využít jako samostatní vystavovatelé, druhou možností je vystavovat na společném stánku – v tom případě odpadají starosti se zařizováním celé akce, agentura Czech Trade vše zorganizuje, a náklady na společný stánek, které se rozpočítají mezi jeho účastníky, lze částečně nebo úplně financovat právě z této dotace.

Podmínky účasti a přihlášku o dotaci, stejně jako seznam podporovaných veletrhů a kontaktní informace, si lze stáhnout ve spodní části této odkazované stránky: http://www.czechtra­de.cz/…v-2013–2014/.

Vyplněnou přihlášku je třeba zaslat na kontaktní email Czech Trade, který je uveden na konci přihlášky.

http://www.czechtra­de.cz/…-prezentace/